RERAM Research to Innovation in Resource Efficiency

Тема: зелена економіка, підвищення ресурсоефективності у лісовому секторі.

Тривалість: 2014-2016

Замовники: проект міжнародної співпраці, фінансований 7-ю Рамковою Програмою Європейської Комісії у сфері охорони клімату, ефективності ресурсів та сировини.

Партнери: Кластер деревообробки та меблевого виробництва, що входив до консорціуму із 9 країн східного партнерства. Лідер консорціуму - IIWH - Internationales Institut für Wald und Holz e.V. Münster, Germany

Роль PPV Knowledge Networks: організація та проведення заходів для бізнесу, підготовка аналітики, управління міжсекторними ініціативами.

Основною метою проекту RERAM є посилення співпраці та координації наукових установ та організацій інноваційного розвитку з ЄС та країн Східного Партнерства у сфері ефективності використання деревини як ресурсу.

Проект RERAM спрямований на деревообробну промисловість, яка є одним з головних споживачів деревини і генератором робочих місць та податків, водночас у багатьох випадках використовує деревину неефективно і тим самим теж є частиною проблеми. Практичні технології вдосконаленого сталого використання сировини та ресурсів маловідомі або поки що недоступні.

У цьому контексті чотири цілі проекту RERAM включають:

  • Підвищення обізнаності щодо потенціалу ефективності використання ресурсів вздовж ланцюжка доданої вартості (лісове господарство – первинна обробка деревини – вторинне виробництво деревини)
  • Оптимізація шляхів переробки деревини на малих і середніх підприємствах через запровадження інноваційних технологій, процесів й методів планування
  • Просування потенціалу конкурентоспроможної науково-дослідницької роботи інноваційних кластерів через запровадження нових бізнес-моделей, чистішого виробництва та спільних процесів
  • Посилення регіональної та міжнародної співпраці вздовж ланцюгів створення знань завдяки спільним заходам, передачі знань та розповсюдженню інформації серед учасників таких ланцюгів створення знань.

PPV Knowledge Networks виконували компоненти проекту в Україні. Серед результатів роботи – підготовка концепції та запуск Ради Лісового сектору Львівщини, проведення ряду навчальних візитів для бізнесу до країн ЄС, підготовка команди експертів для проведення аудитів з ресурсоефективності, підготовка посібника для підприємців. Напрацьована мережа контактів уже дала старт новим міжсекторним ініціативам з ресурсоефективності в Україні.

www.reram.eu